ING wspiera film o Powstaniu Warszawskim „Miasto 44″

Teaser

ING Bank Śląski został sponsorem filmu "Miasto 44", pokazującego losy młodych ludzi uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. To pierwszy współczesny obraz o tym wydarzeniu realizowany przez młodych twórców przy wykorzystaniu nowoczesnych efektów specjalnych. 

Podpisanie umowy sponsorskiej filmu "Miasto 44" wpisuje się w długofalową strategię wspierania przez ING Bank Śląski polskiej kultury i sztuki. Od wielu lat ING otacza mecenatem polskich artystów młodego pokolenia poprzez Fundację Sztuki Polskiej ING. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli wesprzeć projekt realizowany przez młodych polskich filmowców i aktorów - powiedziała Małgorzata Kołakowska, prezes ING Banku Śląskiego.

"Miasto 44" to opowieść o odwadze, poświęceniu i uczuciach towarzyszących młodym powstańcom podczas 63 dni walk w stolicy. Film opowiada o młodych Polakach, którym przyszło stanąć do walki o swój kraj. Połączeni przyjaĹşnią bohaterowie "Miasta 44" tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia, bohaterstwa, ale też okrucieństwa, zdrady i zbrodni w płonącej scenografii Warszawy.

Obraz jest realizowany przez Jana Komasę, jednego z najbardziej uzdolnionych i najczęściej nagradzanych filmowców młodego pokolenia w Polsce. W produkcji obok uznanych aktorów wzięli udział debiutanci wybrani w drodze castingu na terenie całej Polski. Za efekty komputerowe odpowiadają twórcy takich obrazów jak "Incepcja", "King Kong" i "Nędznicy". Premiera filmu będzie miała miejsce w przeddzień 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ĺšródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top