Finanse Wiadomości branżowe

Kolejna Ostojada z ING Bankiem Śląskim

Wolontariusze ING kolejny raz pomogli w organizacji Ostojady - zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych stowarzyszenia „Familia” w Czeladzi. Stowarzyszenie organizuje imprezę co roku, wspólnie ze

Wolontariusze ING kolejny raz pomogli w organizacji Ostojady – zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych stowarzyszenia „Familia” w Czeladzi. Stowarzyszenie organizuje imprezę co roku, wspólnie ze środowiskowym domem samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi „Ostoja”. Tegoroczna edycja odbyła się 25 maja.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników Ostojady wiele konkurencji sportowych oraz gier i zabaw. Zawody, pod okiem rehabilitantów i opiekunów, rozegrano na stadionie Piaski w Czeladzi.  Po uroczystym rozdaniu medali, dyplomów i drobnych upominków, w siedzibie “Ostoi” odbyła się plenerowa impreza taneczna dla uczestników, ich rodziców i wszystkich przyjaciół ośrodka.

W Ostojadzie udział wzięli podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Lublińca, Myszkowa, Sosnowca, Zawiercia, Domów Pomocy Społecznej z Grodźca i Lublińca oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Będzina, Dąbrowy Górniczej i Katowic.

Inicjatywę wolontariacką, pracowników ING Banku Śląskiego z Departamentu Wsparcia Klientów Korporacyjnych, zrealizowano w ramach V edycji Dobrego Pomysłu – konkursu dla pracowników ING Banku Śląskiego, w którym zwycięskie projekty otrzymują dotację z Fundacji ING Dzieciom. Na 2012 rok, zaplanowano realizację 47 Dobrych Pomysłów, z czego do tej pory zrealizowano 15.

Dobry Pomysł stanowi element programu społecznego Wolontariat ING, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. Wolontariusz ING sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat, jednak każdy z pracowników banku może przeznaczyć 8 godzin zawodowego czasu pracy na działania w ramach wolontariatu, co gwarantuje Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego. Można ten czas wykorzystać jednorazowo lub podzielić na poszczególne godziny.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest fundamentem działania ING Banku Śląskiego. We wszystkich przedsięwzięciach bank uwzględnia potrzeby interesariuszy, dba o środowisko i potrzeby lokalnych społeczności. Bank znajduje się w składzie giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index, zajmuje I miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2012 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy, a także jest Firmą Bliską Środowisku. ING Bank Śląski, jako jedyna instytucja finansowa, został wyróżniony przez tygodnik POLITYKA Srebrnym Listkiem CSR.

A to już wiesz?  Mobilomat w nowym oddziale ING Banku Śląskiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy