Biznes Gospodarka

Promotech KM pod kontrolą systemu

Promotech KM wdraża innowacyjny system

Data publikacji: 2017-08-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Promotech KM pod kontrolą systemu
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Promotech KM wdraża innowacyjny system informatyczny

Promotech KM pod kontrolą systemu BIZNES, Gospodarka - Promotech KM wdraża innowacyjny system informatyczny

Zarząd łapskiego Promotechu chce usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa na linii technologia-planowanie-produkcja. Ma w tym pomóc nowoczesny system informatyczny, którego wdrażanie rozpoczęto w lipcu.

System klasy APS (Advanced planning and scheduling) to system  informatyczny pozwalający wykonywać złożone operacje planistyczne i symulacyjne wraz z optymalizacją.

– Wdrożenie systemu było dla nas naturalnym elementem rozwoju – osiągnęliśmy już punkt krytyczny, w którym zarządzanie portfelem w sposób tradycyjny (MS Excel) przestało być efektywne ? mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotech KM. – System ma przede wszystkim usprawnić pracę na stykach technologia-planowanie-produkcja. Dzięki niemu będziemy w bardziej precyzyjny sposób zarządzać zamówieniami z uwzględnieniem oczekiwanych terminów realizacji, efektywnego wykorzystania parku maszynowego i zaangażowania materiałowego.

System ma być wspólną bazą danych całego przedsiębiorstwa od strony produkcyjnej – od harmonogramu pracy pracowników, wycen, magazynu, monitorowania postępu zleceń, aż po dane do fakturowania i bilansowania zaangażowania kosztowego z założeniami technologicznymi. Dostarczy również danych do analizy, co pokaże słabe strony funkcjonowania przedsiębiorstwa i da możliwość ich usprawniania.   

Wdrażanie projektu przebiega etapowo ? od analizy przedwdrożeniowej, poprzez przedstawienie koncepcji wdrożenia, uwzględniającej specyfikę działania firmy po właściwy etap wdrożenia.

– W pierwszej kolejności będziemy uzupełniać w systemie podstawowe dane takie jak stan magazynowy, gniazda produkcyjne, harmonogramy pracy itp. ? wymienia Karol Zadykowicz. –  Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie technologii, uruchomienie i monitorowanie pierwszych zleceń. W ostatnim etapie wdrożenia chcemy uruchomić automatyczne planowanie produkcji.  

Do obsługi systemu przygotowywana jest też załoga Promotechu KM.

– Niewątpliwie będzie to wymagało dużego nakładu pracy zarówno kadry biurowej jak i pracowników produkcji – mówi prezes Zadykowicz. – W ramach wdrożenia przewidujemy kilka sesji szkoleniowych uwzględniające różne grupy pracowników. W przypadku pracowników bezpośredniej produkcji będzie to obsługa pulpitu pracownika i czytnika kodów kreskowych.

A to już wiesz?  Administracja i sektory strategiczne wciąż na celowniku cyberprzestępców!

Zakończenie prac nad projektem przewidziane jest na koniec tego roku. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych firmy, a jej wykonawcą jest firma STIGO z Krakowa. 

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało- jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. W pierwszym półroczu 2017 spółka osiągnęła przychody na poziomie blisko 6 mln zł, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost sprzedaży o 12 proc. Obecnie Promotech KM zatrudnia ponad 60 osób..  

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Promotech KM pod kontrolą systemu BIZNES, Gospodarka - Promotech KM wdraża innowacyjny system informatyczny
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy