Finanse Szkolenia

Szkolenie na temat finansów

13 grudnia 2006 na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, w ramach konferencji ” Z indeksem na Giełdę” rusza cykl szkoleń o tematyce giełdowej, skierowany do studentów

13 grudnia 2006 na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, w ramach konferencji ” Z indeksem na Giełdę” rusza cykl szkoleń o tematyce giełdowej, skierowany do studentów i absolwentów poznańskich uczelni wyższych, a także do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych tematyką rynków finansowych.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z zakresu inwestowania na giełdzie, m.in. praktyków i teoretyków z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz specjalistów z Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.

Celem konferencji i warsztatów dydaktycznych jest ukazanie młodym ludziom możliwości i korzyści płynących z indywidualnego inwestowania w rynki finansowe, jak również przybliżenie teoretycznych aspektów inwestowania na giełdzie.

Harmonogram konferencji:
10.00 – Otwarcie (prof. dr hab. Waldemar Czternasty, prof. dr hab. Janusz Tomidajewicz, SKN Strategos) 10.20 – Pan Tomasz Jakubiec (BRE Brokers) – prezentacja internetowego systemu składania zleceń i obsługi rachunku 11.00 – Dr Elżbieta Gruszczyńska-Brożbar – wykład “Determinanty kursów akcji” 11.40 – Pan Tomasz Zabrocki (BRE Brokers) – wykład “Królowa Giełd: NYSE – historia i inwestowanie na NYSE ” 12.20 – Przerwa 12.40 – Pan Wojciech Maryanski (Grupa Finansowa FIO) – wykład “Jak działają giełdy w USA, Czechach i Niemczech oraz jak się do nich dobrać ?” 13.20 – Dr Paweł Śliwiński – prezentacja firmy Inwest Consulting S.A., jej procesu wprowadzenia na giełdę oraz sukcesu z tym związanego 14.00 – SKN Manager (AE Wrocław) – “Z licencją na giełdę” – prezentacja kursów na doradcę inwestycyjnego oraz maklera 14.40 – Zakończenie Konferencja i warsztaty odbywać się będą w gmachu głównym AE, w sali 236Serdecznie zapraszamy!

Od ponad roku DI BRE prowadzi cykl warsztatów o rynku kapitałowym przeznaczony dla wszystkich studentów zainteresowanych tą tematyką. Spektrum tematów jest bardzo szerokie, ale zawsze dostosowane do wiedzy oraz oczekiwań studentów. Spotkania mają charakter wykładowo- warsztatowy i są prowadzone przez doświadczonych maklerów DI BRE.

A to już wiesz?  Zamknięta emisja obligacji serii C

Studenci stanowią bardzo dynamicznie rozwijającą się grupę Klientów DI BRE.W lipcu 2005 DI BRE wprowadził specjalny Pakiet ” BRE Student” dedykowany młodym, studiującym inwestorom. Dzięki braku opłat za prowadzenie rachunku oraz bardzo atrakcyjnym stawkom prowizji studenci mają szansę zdobyć doświadczenie na rynku kapitałowym. Przykładowo, prowizja maklerska przy obrocie kontraktami terminowymi na GPW i CTO wynosi 10 zł za zawarcie każdego kontraktu, a od zleceń składanych przez Internet,- 8,5 zł za zawarcie każdego kontraktu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy