Wiadomości branżowe

Weź pożyczkę w ING i dopnij swego

Wystartowała nowa kampania reklamowa ING Banku Śląskiego, w której bank motywuje Polaków do działania. Z badań przeprowadzonych na zlecenie banku przez TNS wynika, że ponad dwie trzecie osób odkłada realizację ważnych dla nich rzeczy na później, a najczęstszym powodem jest brak pieniędzy. ING prezentuje pożyczkę jako narzędzie do realizacji swoich planów, rozwoju osobistego,

Wystartowała nowa kampania reklamowa ING Banku Śląskiego, w której bank motywuje Polaków do działania. Z badań przeprowadzonych na zlecenie banku przez TNS wynika, że ponad dwie trzecie osób odkłada realizację ważnych dla nich rzeczy na później, a najczęstszym powodem jest brak pieniędzy. ING prezentuje pożyczkę jako narzędzie do realizacji swoich planów, rozwoju osobistego, a także własnego biznesu.

W ciągu ostatniej dekady w polskim społeczeństwie zaszło wiele bardzo pozytywnych zmian. Polacy coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, jak wiele w drodze do sukcesu zależy od nich samych. Z naszych badań wynika, że zdecydowana większość Polaków woli działać niż narzekać na swój los. W ślad za tymi deklaracjami nie idą jednak czyny, bo aż 71% przyznaje, że odkłada realizację ważnych planów na później. Dlatego w najnowszej kampanii ING zachęca do refleksji nad upływającym czasem, a przede wszystkim motywuje do działania. Ponad połowa badanych jako główny powód odkładania wskazała brak możliwości finansowych. To do nich adresujemy ofertę pożyczki gotówkowej w ING – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w ING Banku Śląskim.

W najnowszych spotach telewizyjnych ING Banku Śląskiego popularny aktor Adam Woronowicz wciela się w rolę mężczyzny przypadkiem spotykającego  dobrych znajomych z przeszłości. Bohater zaczyna rozmowę od planów i pomysłów, które kiedyś ich łączyły i “snuje” barwną, sentymentalną opowieść. Okazuje się jednak, że jego znajomi, w przeciwieństwie do niego, już dawno zrealizowali te plany. “No właśnie, albo realizujemy albo snujemy. Weź pożyczkę i dopnij swego!” – puentuje Marek Kondrat. Nowe filmy są dostępne na profilu banku w serwisie YouTube.

Promowana w kampanii oferta kredytowa ING Banku Śląskiego jest skierowana do klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Wprzypadku klientów indywidualnych promowana jest Pożyczka Superszybka, a wraz z nią:

 • 0 zł za udzielenie pożyczki
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
A to już wiesz?  Strategia PKO Banku Polskiego na lata 2010-12 realizowana z sukcesem

Podjęcie decyzji kredytowej, podpisanie umowy oraz udostępnienie środków może nastąpić podczas jednej wizyty w oddziale, pod warunkiem że klient będzie posiadał dokument tożsamości i dokument potwierdzający dochody oraz nie będzie konieczna dodatkowa analiza kredytowa.

W przypadku przedsiębiorców promowana jest oferta pożyczki, linii i karty kredytowej, a w nich:

 • promocja cenowa: 0 zł za udzielenie
 • dla pożyczki i linii kredytowej rezygnacja z prowizji – zgodnie z Regulaminem “0 zł za udzielenie”
 • w przypadku linii kredytowej dotyczy zarówno udzielenia jak i podwyższenia
 • oferta ważna do 30.06.2014 r.
 • Tytuł kampanii: Albo realizujemy albo snujemy. Weź pożyczkę i dopnij swego!

  Czas trwania kampanii: od 4 maja br.

  Narzędzia:

  • TV: spoty w stacjach ogólnopolskich i niszowych; 
  • Internet: reklama na najbardziej zasięgowych portalach oraz w wyszukiwarkach i w sieciach afiliacyjnych kierująca do specjalnie przygotowanego serwisu kampanii pod adresem www.dopnijswego.pl
  • Radio: kampania skierowana do przedsiębiorców
  • OOH: billboardy w wybranych miastach
  • Wizualizacja oddziałów: wyklejki na witrynach, plakaty,ulotki, materiały multimedialne

  Strategia komunikacji, kreacja, copy: agencja Brain, a w części interaktywnej Gong

  Zakup mediów: Lowe Media

  Cele komunikacyjne: 

  • zmotywowanie odbiorców do działania i realizacji odkładanych planów,
  • zbudowanie świadomości, że pożyczka jest narzędziem do realizacji swoich planów, osiągnięcia satysfakcji, rozwoju osobistego a także rozwoju własnego biznesu,
  • zachęcenie do sprawdzenia atrakcyjnej oferty kredytowej zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców.

  Badanie:

  Badanie “Barometr ING: Realizujemy czy snujemy” zostało zrealizowane przez TNS w dniach 4-9.04 br. na zlecenie ING Banku Śląskiego na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1001 osób w wieku 15+.

  Ĺšródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

  Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy