Finanse Wiadomości branżowe

Wolontariusze ING ruszają do pracy

Rozpoczęła się realizacja projektów V edycji Dobrego Pomysłu – konkursu wolontariackiego dla pracowników ING Banku Śląskiego. W ostatnią sobotę, 18 lutego br., Wolontariusze ING wyremontowali pomieszczenia Dziennego

Rozpoczęła się realizacja projektów V edycji Dobrego Pomysłu – konkursu wolontariackiego dla pracowników ING Banku Śląskiego. W ostatnią sobotę, 18 lutego br., Wolontariusze ING wyremontowali pomieszczenia Dziennego Ośrodka Socjoterapii dla dzieci i młodzieży w Chorzowie, działającego w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Rodziny w Chorzowie.

Dzięki inicjatywie wolontariackiej pracowników ING Banku Śląskiego z Departamentu Wsparcia Klientów Korporacyjnych, nowy wygląd zyskały sale edukacyjno – zajęciowe i terapeutyczne Dziennego Ośrodka Socjoterapii dla dzieci i młodzieży w Chorzowie, przy ul. Pudlerskiej 22. W ramach remontu wymieniono wykładziny podłogowe w pomieszczeniach oraz pomalowano ściany. Ideą wolontariuszy było przekształcenie istniejących pomieszczeń w przyjazne i miłe miejsce. Po zakończeniu prac odbyło się oficjalne oddanie odnowionych pomieszczeń z udziałem Lwa Lucjana, bohatera książki „Lucjan, Lew jakiego nie było”, wydanej przez ING Bank Śląski w 2005 roku.

Dobry Pomysł to konkurs wolontariacki dla pracowników ING Banku Śląskiego, w którym zwycięskie projekty otrzymują dotację z Fundacji ING Dzieciom. Na 2012 rok, w ramach V edycji konkursu, zaplanowano realizację 47 Dobrych Pomysłów. Trzy z nich zrealizowano z początkiem roku:

  • Kolorowa Szkoła – odnowienie sal lekcyjnych dla uczniów klas I-III (SP nr 9 w Katowicach),
  • Zabawa Karnawałowa – zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chojnowie),
  • Jestem OK, gram fair play – zajęcia sportowe dla dzieci (świetlice środowiskowe w Bielsku-Białej).

Dobry Pomysł stanowi element programu społecznego Wolontariat ING, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. W pracy wolontariusza można wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także hobby, zainteresowania i umiejętności. Wśród tegorocznych inicjatyw, blisko połowę stanowią przedsięwzięcia sportowe na rzecz dzieci, których celem jest promocja zasad fair play i sportowej rywalizacji. 

A to już wiesz?  Amerykanie dadzą impuls polskiej gospodarce. Microsoft i Google zainwestują nad Wisłą ponad 3 mld dol.

Wolontariusz ING sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat, jednak każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu, co gwarantuje Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego. Można ten czas wykorzystać jednorazowo w ciągu danego dnia lub podzielić na poszczególne godziny.

Wolontariusze ING to bardzo liczna grupa – jest ich już 1500 a wciąż dołączają kolejni!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy