Finanse Wiadomości branżowe

Kredyt dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

PKO Bank Polski zawarł umowę kredytową z Funduszem Ubezpieczeń Społecznych na 2 mld zł. Środki te zostaną przeznaczone na wypłaty świadczeń.W ramach umowy PKO Bank Polski udzieli kredytu obrotowego odnawialnego (tzw. rewolwingowego) w

PKO Bank Polski zawarł umowę kredytową z Funduszem Ubezpieczeń Społecznych na 2 mld zł. Środki te zostaną przeznaczone na wypłaty świadczeń.

W ramach umowy PKO Bank Polski udzieli kredytu obrotowego odnawialnego (tzw. rewolwingowego) w formie otwartej linii kredytowej z możliwością dokonywania spłat i wykorzystywania kredytu w trakcie trwania kontraktu, czyli do 31 marca 2014 r.

– PKO Bank Polski od dłuższego czasu aktywnie finansuje FUS, co pozwoliło nam znaleźć się w gronie instytucji finansowych z największym zaangażowaniem w stosunku do Funduszu. Również w przypadku obecnego finansowania FUS nasz udział jest najwyższy i sięga 50 proc. całości udzielonych kredytów – mówi Jarosław Myjak, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Obszar Rynku Korporacyjnego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz zarządzane przez niego Fundusze są jednymi z kluczowych klientów PKO Banku Polskiego, z którym współpracuje od lat. W styczniu 2012r. Bank podpisał z ZUS 4-letnią umowę na otwarcie i prowadzenie rachunków skonsolidowanych i realizację płatności masowych dotyczących wypłat świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i Funduszu Emerytur Pomostowych oraz rachunków ZUS. Przewidywała także  m.in. otwarcie śróddziennego limitu debetowego o wartości ponad 2 mld zł. Styczniowa umowa z Zakładem była jednym z największych tego typu kontraktów z podmiotami sektora publicznego zawartych przez PKO Bank Polski.

Bank posiada wieloletnie doświadczenie w finansowaniu i obsłudze podmiotów sektora publicznego. Według danych na koniec września 2012 roku baza aktywnych klientów sektora publicznego wynosiła ponad 2 640, a wolumen kredytów udzielonych tym klientom osiągnął na koniec 3 kwartału 2012 roku wartość prawie 6,2 mld zł.

Dodatkowo Bank jest pierwszym umożliwiającym płatności za pomocą Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi online. Na Platformie klient ma możliwość zlecania przelewów przez iPKO w zakresie opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Realizacja transakcji z Platformy Usług Elektronicznych to także doskonałe rozwiązanie w szczególności dla przedsiębiorców zatrudniający do 100 pracowników, którzy będą mogli skorzystać ze specjalnego programu ePłatnik i zapłacić składki korzystając z iPKO.

A to już wiesz?  To będzie gwałtowny rok - przewidują eksperci Internetowykantor.pl

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 3. kwartały 2012 roku wyniósł 2,87 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą “Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik “The Banker”. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie “The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Bank otrzymał także Nagrodę Główną w rankingu “50 największych banków w Polsce 2012” branżowego miesięcznika “Bank”. Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej Banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności. Dodatkowo “Gazeta Bankowa” wyróżniła Bank za “Najwyższą efektywność” w swojej kategorii. PKO Bank Polski po raz kolejny zwyciężył w badaniu infolinii bankowych przeprowadzonym przez firmę ARC Rynek i Opinia.
PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu “The Banker” wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu “Rzeczpospolitej” – “Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, według rankingu “100 najcenniejszych firm Newsweeka”. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global, jak i stowarzyszenia AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

A to już wiesz?  Rekordowy kwartał dla ING Banku Śląskiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy