Kredyt Kredyt na mieszkanie

Nowe kredyty mieszkaniowe i hipoteczne w Banku BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości wprowadził do swojej oferty dwa nowe produkty przeznaczone dla klientów indywidualnych: kredyt mieszkaniowy Mój Dom oraz Uniwersalny Kredyt Hipoteczny. Kredyt mieszkaniowy Mój

Bank Polskiej Spółdzielczości wprowadził do swojej oferty dwa nowe produkty przeznaczone dla klientów indywidualnych: kredyt mieszkaniowy Mój Dom oraz Uniwersalny Kredyt Hipoteczny. Kredyt mieszkaniowy Mój Dom można przeznaczyć na zakup działki budowlanej, zakup lokalu mieszkaniowego lub domu jednorodzinnego, nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkaniowego, przekształcenie lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub w prawo odrębnej własności lokalu, inwestycje mieszkaniowe realizowane przez inwestora zastępczego oraz realizowane sposobem gospodarczym, wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego, oraz na spłatę zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego udzielonego przez inny bank.
komputer-praca3501.jpg
Kredyt udzielany jest w złotówkach na okres od 5 do 30 lat. Minimalna kwota kredytu to 10 000 zł, a minimalny wkład własny, gdy jednocześnie skorzysta się z ubezpieczenia niskiego wkładu, nie jest wymagany. Okres rozpatrywania wniosku to maksymalnie 10 dni. Klient może rozpocząć spłatę kredytu dopiero po 3 miesiącach od wypłaty kredytu lub pierwszej jego transzy.

Ponadto Bank BPS przygotował dla kredytobiorców szereg dogodności. Mogą oni uzyskać karencję w spłacie kapitału nawet do 24 miesięcy, raz w roku ,,wakacje kredytowe”, a także zdecydować się na odpowiadający im system spłat – raty malejące lub stałe.

Osoby, które nie planują w najbliższej przyszłości zakupu mieszkania lub domu, ale mają inne wydatki, mogą skorzystać z Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego. Za jego pomocą można sfinansować dowolny cel: remont domu czy mieszkania, zakup wycieczki czy sprzętu gospodarstwa domowego. Kredyt udzielany jest w złotówkach na okres od 1 roku do 15 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 10 000 zł, a maksymalna 60% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Decyzja kredytowa podejmowana jest w czasie nie dłuższym niż 10 dni, a klienci mają szansę uzyskać karencję w spłacie kredytu do 6 miesięcy, jak również rozpocząć jego spłatę dopiero po 3 miesiącach od uzyskania wpłaty oraz skorzystać z ,,wakacji kredytowych”.

A to już wiesz?  Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego laureatem plebiscytu "Złoty Bankier 2011"

Oprocentowanie obu kredytów jest zmienne i wynosi WIBOR 3M + marża banku, która jest określana w umowie kredytowej (w przypadku kredytu Mój Dom już od 0,4%).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy