Biznes Giełda

PunkPirates wraz z innym podmiotem powołują Games 4Experience S.A.

PunkPirates, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie developer gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną - Games 4Experience

Data publikacji: 2021-03-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: PunkPirates wraz z innym podmiotem powołują Games 4Experience S.A.
Kategoria: Giełda, BIZNES,

PunkPirates wraz z innym podmiotem powołują Games 4Experience S.A. Giełda, BIZNES - PunkPirates, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie developer gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną - Games 4Experience S.A. PunkPirates, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie developer gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną – Games 4Experience S.A.

 

PunkPirates, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie developer gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną – Games 4Experience S.A. Działalność studia będzie koncentrowała się produkcji gier VR, realizowanych za pośrednictwem wewnętrznego zespołu deweloperskiego. PunkPirates S.A. objęło 20 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki, natomiast 4Experience Sp. z o.o.  50 proc.

– Nasza dotychczasowa współpraca z 4Experience zaowocowała decyzją o rozszerzeniu działalności i utworzeniu spółki stowarzyszonej pod nazwą Games 4Experience. Udziały PunkPirates w kapitale zakładowym wynoszą 20 proc. Chcemy dywersyfikować źródła przychodów ze sprzedaży i zwiększyć nasze zaangażowanie i skalę działania w zakresie nowych gier VR, które w przypadku Games 4Experience będą produkowane przez wewnętrzny zespół deweloperski – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu Games 4Experience.

Kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. zł i z czego połowę udziałów objęło 4Experience Sp. z o.o,  20 proc. natomiast PunkPirates. Model biznesowy Games 4Experience S.A. zakłada produkcję kilku gier jednocześnie.

4Experience to działające od 2015 roku studio świadczące usługi dla klientów biznesowych w technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Spółka zrealizowała ponad 150 projektów dla klientów takich jak Walmart, Ikea, Cisco, Strabag, Viessmann, Pfizer i wielu innych.

– Cały czas śledzimy trendy i zmiany w branży VR, dlatego tytuły z portfolio nowo utworzonej spółki, będą dystrybuowane na wszystkich najważniejszych platformach wirtualnej rzeczywistości, co mamy nadzieję, przełoży się na duże zainteresowanie i zadowalające wyniki sprzedaży ? podsumowuje Leszek Krajewski.

A to już wiesz?  Provema wykupiła przed terminem obligacje za ponad 3 miliony złotych

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
PunkPirates wraz z innym podmiotem powołują Games 4Experience S.A. Giełda, BIZNES - PunkPirates, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie developer gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną - Games 4Experience S.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy