Finanse

Restrukturyzacja spółek krok po kroku

“Restrukturyzacje spółek kapitałowych. Aspekty podatkowe” to publikacja adresowana do osób odpowiedzialnych za restrukturyzacje holdingów i rozliczenia podatkowe w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Książka, napisana pod

“Restrukturyzacje spółek kapitałowych. Aspekty podatkowe” to publikacja adresowana do osób odpowiedzialnych za restrukturyzacje holdingów i rozliczenia podatkowe w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Książka, napisana pod redakcją naukową Katarzyny Klimkiewicz przy współautorstwie Małgorzaty Dankowskiej i Aleksandry Kozłowskiej z TPA Horwath oraz Patryka Włodarskiego, wydana została przez Wolters Kluwer Polska.

Celem książki jest kompleksowe ujęcie tematyki restrukturyzacji spółek kapitałowych z podatkowego punktu widzenia. Restrukturyzacje spółek kapitałowych – przekształcenia, likwidacja, sprzedaż aktywów, restrukturyzacja finansowania, wymiana udziałów, połączenie spółek to tylko niektóre tematy opisane przez specjalistów. Eksperci z TPA Horwath dokonali szczegółowej analizy kolejnych typów restrukturyzacji spółki pod kątem prawno podatkowym, przy uwzględnieniu dominującej linii interpretacyjnej. Publikacja została wzbogacona o cytaty z najważniejszych orzeczeń polskich sądów oraz orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

“Głównym założeniem było przedstawienie poszczególnych zagadnień restrukturyzacyjnych w świetle obowiązujących regulacji podatkowych, praktyki gospodarczej, a także rozstrzygnięć organów podatkowych i linii orzeczniczej. Książka z pewnością będzie interesująca dla doradców podatkowych specjalizujących się w fuzjach i przejęciach, pracowników organów podatkowych oraz studentów zainteresowanych tą tematyką” – uważa Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Horwath w Polsce.

Publikacja zawiera także opis praktycznych aspektów związanych z restrukturyzacją spółek, występujących na każdym etapie tego procesu. Jest to pierwsze wydawnictwo, które w sposób kompleksowy odnosi się do kwestii podatkowych związanych z restrukturyzacją spółek kapitałowych.

———————————————————————————————————
TPA Horwath jest jedną z wiodących firm doradztwa podatkowego i biznesowego w Polsce. Jest częścią międzynarodowej grupy doradczej TPA Horwath oraz sieci Crowe Horwath International.

TPA Horwath wspiera przedsiębiorstwa w zakresie doradztwa strategicznego i biznesowego, audytu finansowego, doradztwa transakcyjnego i corporate finance, doradztwa personalnego, outsourcingu księgowego i płacowego oraz pod odrębną marką Horwath HTL – konsultingu dla hotelarstwa i turystyki.

Więcej informacji: Katarzyna Klimkiewicz. [email protected], Tel.: +48 22 44 00 265 lub osoba odpowiedzialna za kontakty z mediami – Katarzyna Królak [email protected], Tel.: 601 94 05 47.
www.tpa-horwath.pl

A to już wiesz?  Baza Dostawców Kwalifikowanych w ING Banku Śląskim

http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=44107987

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy